Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Vzduchovka Crosman Benjamin Armada MagPul .22


Slušný, overený Crosman Marauder v novom kabáte…aj tak sa dá povedať, keď chcete krátko  niečo povedať o vzduchovke Crosman Benjamin Armada MagPul.

 

 

 

 

 

Maraudery sa už pomaly stávajú “klasikou”, určite sa predalo niekoľko desiatok tisícov kusov po celom svete a to napriek tomu že sa vyrábajú v Číne, ale jednoducho už dnes veľmi ťažko nájdete niečo, čo sa nevyrába tam. Či Crosman Benjamin Marauder, či Armada, sú to vetrovky v tom pravom zmysle slova. Jednoduchý systém, a v tom je asi tá krása.

Zopár slov o Maraudere…vzduchovky Marauder sú opakovačky s bubnovým zásobníkom.Na spodnej strane oceľového kontajneru je osadený kontrolný manometer merací v jednotkách PSI. Kontajner sa plní cez rýchlospojku – takzvaný Quicfill (samica pre plnenie nie je
súčasťou balenia. Plniť môžete pomocou pumpy alebo z potápačskej flaše).Pažba je buď plastová, alebo z bukového dreva, v oboch prípadoch s nastaviteľnou líčnicou.

 

 

 

U ARMADY zostal zachovaný systém, len kapota je iná.Kapotu dodala firma MagPul, ktorá je výrobcom rôznych doplnkov tuningových dielov pre  zbrane.Vzduchovky Benjamin Armada MagPul sa predávajú v dvoch verziách, ale nie je vidieť veľký  rozdiel. Obidve sú konštruované pre streleckú komunitu, ktorá miluje pušky typu AR15 …
Marauder je dosť dlhá vzduchovka, ale Armada s dĺžkou 110cm je ešte dlhšia, a s vytiahnutou pažbou je už naozaj veľmi dlhá.
Armada má aj svoju váhu, nakoľko obal a kryt kontajneru a hlavne nie je z plastu, ale z hliníkovej zliatiny. Na druhej strane vzduchovka má slušnú railovú základňu, takže pušku nebude problém osadiť optikou, a keď namontujete na bočné strany menšie railové lišty ktoré  sú súčasťou balenia, je možné vzduchovku osadiť laserovým ukazovátkom a baterkou – no jednoducho je to mega taktická puška. Armada je osadená teleskopickou pažbou známou z útočných pušiek.

 

 

 

 

K Armade síce výrobca dodáva puškohľad, ale oplatí sa ju osadiť kvalitnejšou optikou.  Oproti Marauderu Armada má weaver lištu, nie 11mm-ovú. Pri 15Jouloch na jedno naplnenie sa dá vystreliť +- 100x. Zásobník je ten istý ako u  Marauderu, líši sa len podľa kalibru. Nabíjanie je jednoduché – natiahnuť časovač v smere šípky na plastovom kryte, čiže do smeru hodinových ručičiek, vložit prvú diabolku, tým
zaaretovať prvú diabolku a potom pri vracaní plexy krytu vkložiť dalších 9 diaboliek. Zásobník sa do Armády vkladá z pravej strany.

 

 

 

 

 

 

Hlavným plusom Armady je každopádne taktický vzhľad, cena je trochu vysoká, avšak berme do  úvahy aj to, že balenie obsahuje montáž a puškohľad.  Ten kdo má rád vzhľad vojenskej útočnej pušky, toho by mohla vzduchovka Crosman Benjamin Armada osloviť.