Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Vzduchovka ASG TAC4.5 CO2 – vzduchová pištoľ na bombičku s dlhou hlavňou


ASG teda Action Sport Games, je firma ktorá vyrába zbrane, ktoré sú snáď po celej Európe voľne predajné a dá sa povedať, že vyrába hračky pre malých i veľkých chlapcov. Snáď každý priaznivec streľby sa aspoň raz stretol s ich produkciou.
Ich verné kópie známych ostrých zbraní od Bersa, Beretta, Glock, a samozrejme Česká Zbrojovka, sú veľmi populárne medzi strelcami, ktorí nepotrebujú nutne mať všetko v ostrej verzii.

Vzduchové pištole ASG sú roky osvedčené aj na slovenskom trhu, tak sme sa potešili tejto novinke.
Takisto, ako u väčšiny vzduchových pištolí ASG, aj TAC 4,5mm je celá z plastu (výrobca píše “polymér”),  samozrejme okrem niektorých vnútorných častí.

 

 

 

 

 

Vzduchovky TAC4.5 majú vzbudiť dojem taktickej pušky, čo sa im celkom aj podarilo.

Takže poďme sa pozrieť na TAC zblízka…Dva čapy v tele zbrane sa dali bezproblémovo vytlačiť – vybrať chrbát pažby, následne vybrať pištoľovú rukoväť s mechanizmom a hlavňou. Na prekvapenie dĺžka hlavne má skoro 25 cm. Na predpažbí je railová lišta typovo Weaver – na spodnej i vrchnej strane, na spodnej strane je to plastový výlisok, na hornej je rail z nejakého kovu.

 

 

 

 

 

 

Bipod, ktorý je u tejto vzduchovky v základnej výbave, je výškovo nastaviteľný v štyroch krokoch.Okrem toho tieto dvojnožky je možné na spodnom raile nastaviť kam len chceme a navyše sa dajú aj sklopiť!!!Hneď extra výbava v cene, ktorá milo prekvapí.

Na hornej lište sú osadené mieridlá – samozrejme je možné s nimi hýbať po celej dĺžke, alebo keď máte voľný nejaký kolimátor či inú optiku, môžete s pomocou montážnych krúžkov na weaver lištu dosadiť optický doplnok.

 

 

 

 

 

 

Na predpažbí sme si hneď všimli nápis ON/OFF, ale keď sme prepínač vyskúšali, nič sa nestalo. Žiaľ do pušky nie je vložený laser…áno tam kde je to dovolené je puška osadená aj laserovým ukazovadlom … škoda, že sme mali verziu bez.

Do zásobníka sa dá nabiť 21 oceľových brokov s vložením 12 gramovej CO2 bombičky do pištolovej rukoväte,  sme pripravení na streľbu. Nakoľko vzduchovky TAC sú semiautomatické, čiže pri každom stlačení spúšte dojde k výstrelu a nie je problém za menej, ako 10 sekúnd vystrieľať všetkých 21 rán. Čo sa týka presnosti vzduchovky, na vzdialenosť 20-25m je možné trafiť kľudne terč s veľkosťou pivnej podtácky, na 10 metrov sa dá dostať všetky výstrely do čierneho.

 

 

 

 

 

 

 

Svetlovodná muška a dioptrické hľadie pomáhá k presnejšej streľbe len na kratšie vzdialenosti, na väčsiu vzdialenosť odporúčame použiť optiku, samozjreme TAC má svoje hranice čo sa týka presnosti. Vzduchovka veľmi dobre hospodári s plynom nakoľko jednabombička vydržala aj 100 výstreľov, možno je to náhoda ale tiež to patrí medzi príjemnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Techniké parametre vzduchovky ASG TAC 4,5mm:

  • Celková dĺžka: 900mm
  • Pažba okrem vrchného predpažbia plastová
  • Nastaviteľná dvojnožka v balení
  • Posuvné hľadie i muška – tá je osadená svetlovodnou tyčinkou
  • Zásobník na 21 BB brokov
  • Hnacie médium: 12 gramové CO2 bombičky
  • Hmotnosť: cca 1520 gramov
  • Energia výstrelu kolísala od 3,2 joule po 2,7 joule

V prípade záujmu vzduhcovku ASG TAC 45 si môžete zakúpiť na Pazba.sk