We provide Best http://paraderoyunguilla.com/college-application-essay-service-jmu/ are standard based. Our custom PhD thesis proposal are efficient to all professionals.

writing papers for students http://borjbalabar.com/?citing-online-books For Cheap personal statement phd custom resume writing your

http://www.fime.it/?thesis-statistics-help - If you need to find out how to make a good term paper, you are to learn this Find out all you have always wanted to know

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

BSA XL Tactical – vzduchovky od firmy s tradíciou


Po vetrovkách Scorpion a R-10 MK2 teraz poďme sa pozrieť na pružinovku od tej istej anglickej spoločnosti.

Pažba

 

 

 

 

 

Nemám rád vzduchovky s plastovou pažbou. Ale táto pažba bola určite tvarovaná v dobre slícovanej forme, nemá žiadne hrany a napriek všetkému nesmrdí po čínskej umelej hmote. Takže pažba vzduchovky je určite kvalitne vyrobená ako z materálovej stránky tak aj zo stránky formy. Je vhodná pre úchop pravej aj ľavej ruky – teda obojstranná. Má obojstrannú lícnicu typu Montecarlo, ktorá výrazne vystupuje z profilu. Sklon rukoväte je takmer v priamom uhle, ako u terčových špeciáloch. Pažba je zakončená ventylovanou gumovo pätkou, kvôli absorbovaniu spätného rázu. Je zdrsnená o zrnitosti 800. Rukoväť a plochy, ktoré sú zvýraznené majú zrnitosť 600.So spotenými rukami bol úchop super.

Systém Tactical

 

 

 

 

 

 

Tactical …taktické vzduchovkyKeď si vysvetlíme čo to slovo znamená, tak podľa mňa niečo, čo je malé, ľahko uskladniteľné, prenosné. Pružinovky sa dajú zmenšiť urezaním hlavne, alebo pažby, či uložením systému do Bullpup pažby. Táto vzduchovka má zo všetkého niečo.

Pružina

Pri prvom pohľade je vidieť, že piestnica je skrátená. Jasné, k potrebnej energii na zbrani bude asi niečo inak. Možno pružina?Vyskúšal som natiahnúť pružinu, bol som zvedavý, koľko sily nato treba. Zabral som a bolo to. Natiahla sa ľahko a len som počul cvaknutie. Síce nemôžem posudzovať len podľa seba, ale pre zlepšenie úchopu určite pomáha návlek na hlavni (ako tlmič).Pocity – výborné.

Presnosť

 

 

 

 

 

Chcel som zbraň vypustiť bez výstrelu, ale nešlo to, má totiž automatické blokovanie priti nechcenému napriameniu hlavne bez výstrelu.Ako veľmi dobrý sa mi zdal aj masívny odpružený klínok, ktorý zaisťuje hlaveň vo vystretej polohe. Samé železo.Vložil som diabolku do hlavne a strieľal som na 30 m na umelohmotný vrchnák.Bez problému. Vystrieľal som vyše 200 kusov.Pri výstrele zbraň slušne kopne, ale vďaka pryžovej botke je výstrel dobre zvládnuteľný.Vzduchovky XL Tactical sú určené na prevláčanie v prírode, streľbu na plechovky. Malé plechovky som bez problémov triafal na 50 metrov. Dobrý strelec nebude mať problém na 30 metrov v terči vystrieľať 10-mi ranami dieru 1 eurovky.

Spúšť

Tieto vzduchovky má dosť tvrdú spúšť. Má nastaviteľnú dĺžku kroku, tak som sa zabavil. Veľmi prekvapila lišta pre montáž puškohľadu, naozaj perfektná! Montáž puškohľadu úplné bezproblémová.Puška bola osadená optikou Optisan Cobra 3-9×42 AO.Piestnica je taktická ( skrátená) , tým pádom na vzduchovku sklo nasadiť nejde.A ešte ďalšou super vecou na vzduchovke sú skrutky pre montáž popruhu na pažbe aj na hlavni.

 

 

 

 

 

Záver

Takže tomuto typu vzduchovky naozaj nie je veľmi čo vytýkať. Možno len toľko, že nemá pevné mieridlá.Otestoval som aj konzistenciu výstrelov. Veľmi dobré pružinovky majú +/- 1-2 metre, na päťdesiatich výstreloch som nameral +/- 3,5 metra. Veľmi dobré!

Určite vzduchovku odporúčam na odlov hlodavcov, streľbu na plechovky a pod. Tento typ vzduchovky sa vyrába aj v kalibri .22 teda 5,5 mm.

Technické parametre:

 • Celková dĺžka vzduchovky: 950mm
 • Dĺžka hlavne: 260mm
 • Dostupnosť v kalibroch : .177 , .22, .25 /4,5 -5,5-6,35mm/
 • Hlaveň dvanásť drážková, vpravo, ústie hlavne čokované
 • Počiatočná rýchlosť výstrelu: 240m/s s diabolkou 0,54 g
 • Pažba: odolný ABS plast
 • Poistka proti nechcenému výstrelu: manuálna
 • Poistka proti nechcenému napriameniu zalomenej hlavne: automatická
 • Hmotnosť zbrane bez puškohľadu: 2980 g
 • Hmotnosť zbrane s puškohľadom: 3550g
 • Spúšť nastaviteľná v dvoch krokokch: diaľka a prepad
 • Skrutky pre montáž popruhu