who gonna do my assignment Assignment Services Number i need help writing my research papter atchity a writers time rev amp exp paper

When Our Online Writing Paper Service Will Be of Use to You: If the question "Who can Child Development Essays professionally?" bothers you a lot and you need an

Write An Essay On The Effects Of Global Warming - Dissertations, essays and research papers of top quality. work with our writers to get the quality essay

online contemporary essays see Online masters of art education thesis architectural thesis

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Crosman Raven – vzduchovky, ktoré ma prekvapili


Nedávno sme vyskúšali zalamovaciu vzduchovku pre chalanov okolo desať rokov. Výsledok? Milo prekvapený.

 

 

 

 

 

 

Tento model sa v USA predáva okolo 80 dolárov, u nás okolo 90 Eur. Napriek nízkej ceny na prvý pohľad je celkom šikovná vzduchovka.
Tieto vzduchovky majú plastovú pažbu, keby bola drevená, bola by určite drahšia. Má pevnú botku, lícnicu nemá zvýraznenú, ale má v nej veľkú dieru a má bezproblémovú rukoväť. Pažba je z ABS plastu, predpažbie ani rukoväť nemajú vôbec žiadne zdrsnenia.

Ide o klasickú zalamovaciu zbraň, ktorá má začiatočnú energiu asi 10 Joule. Zbraň sa dá natiahnuť ľahko, napríklad aj mladší chlapec alebo dievča vie natiahnuť. Takže úplne bezproblémové natiahnutie aj pre slabších.Na prvý pohľad úplne obyčajná zbraň – oceľová hlaveň vložená do plastového obalu, muška je vyrobená priamo pri lisovaní obalu a aj základný cieľnik je tiež vyrobený priamo na púzdre hlavne. Má nastaviteľný cieľnik, ale je možné namontovať aj puškohľad, stačí napríklad so zvaäčením 3-6x. Chod spúšte blokuje manuálna poistka, ktrú zbraň taktiež má.

 

StreľbaPre mňa bola streľba veľmi príjemná, zbraň vôbec nekopala, výborne triafala, pomocou prenášania som nemal problém triafať menšie predmety vo vzdialenosti do 30-40 metrov. Keď som strieľal, dosť fúkalo, takže nástrelný terč nebol celkom objektívny. Pri vetre asi 8-10m/s vypadal, ako nastrieľaný z brokovnice. Vzduchovky Crosman Raven majú tesnenie na tele piestnice, teda nie ako väčšina vzduchoviek.

 

 

Veľmi pozoruhodné, že má veľmi pekne spravenú hlbokú koľaj na montáž puškohľadu, čo nie je pri lacných vzduchovkách bežné. Okrem toho je vzduchovka pekne vypracovaná, nemá žiadne hranky, alebo niečo podobné. Takže je vhodná aj pre mladších, samozrejme pri dodržaní bezpečnostných opatrení.

 

 

 

 

 

 

Technické informácie:

  • Kaliber: .177 teda 4,5 mm
  • Celková dĺžka zbrane: 952 mm
  • Hmotnosť zbrane: 2270 g
  • Materiál zbrane: plast
  • Energia výstrelu: menej ako 10 Joule