Get More Info. College Algebra. Welcome to College Algebra Online! A free online math course. Chapter 1: Lets Get Real.

The source links is dedicated to providing customers with top-notch research and assignment help services. Our expert writers and researchers are

Students always look for answer of please Essay Writing Service for me at cheap price, do my essays has the right credentials to meet your expectations for essay help

We Write Your Entire Business Plan. Professional Business Plan Consultants. BizPlanEasy Clicking Heres.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Vzduchovka Gunpower SSS


Prvý dojem

Na prvý pohľad pôsobila veľmi surovo. Myslím tým samé ostré hrany, žiadne drevo, taká nie moc pekná. Všetko na nej až moc jednoduché, ale prišiel som nato, že v jednoduchosti je krása. Vlastne iba hlaveň, prevlečná komora delená na dve časti, kartuša 500cm3 s ventilom a to celé v duralovej základni.

 

 

 

 

 

Pažba

Ako pažba je vlastne tlaková fľaša 500cm3, tá je teda poriadna. Je obalená v neopréne. Je zakončená  triviálnou botkou, je ukotvená na šroubovaní do zadnej časti duralovej základne zbrane, ktorá je aj súčasťou pažby. Rukoväť a predpažbie je z ABS plastu. Predpažbie vlastne slúži na krytie spúšťového mechanizmu. Na oboch stranách prepažbia je lišta 11mm pre montáž rôznych doplnkov ( lampičiek, dvojnožiek a iných doplnkov). Myslím, že veľmi šikovne riešené

Systém naťahovania a nabíjania vzduchovky

Naťahovanie nabíjacej pružiny sa prevádza za výčnelok, ktorý je v priestore základne zbrane pred tlakovou fľašou, nabíjacie šupátko je delené na dve časti. Jedna polovica je pri posuve do určitého bodu zaistená, diabolku vložiť priamo do hlavne, ktorej zadná časť sa odhalí, stiahnuť šupátko späť a miernym pootočením zaistiť. Predná časť šupátka sa zmení na úderník (časť ďalej od tlakovej fľaše), zadná časť prekryje hlaveň a ventil tlakovej fľaše  - pri zmačknutí spúšte sa uvoľní predná časť šupátka-úderníku, a teraz udrie na ventil, dojde k stlačeniu ventilu priamo na tlakovej fľaši a vypusteniu stlačeného vzduchu a teda aj k vymeteniu diabolky z hlavne. Hlaveň sa ani nepohne! Pred ventilom a úderníkom je stupmica (asi 3cm) s možnosťou regulácie výkonu. Pomocou šroubového mechanizmu, ktorý pružinu predpína, je priťahovanie a povolovanie predopnutia pružiny. Nastavovať výkon je možné po dvoch metroch za sekundu.

Streľba

 

 

 

 

Nabíjanie je fajn aj pre tých, ktorí majú obrovské ruky. Diabolka sa dá do hlavne zasunúť úplne v pohode, potom zavrieť komoru, poistiť miernym pootočením do zafrézovaného žliabku – odistiť mechanickú poistku, ktorá automaticky vystavuje po každom natiahnutí úderníku - zamieriť. Mizerná presnosť. Sústrel na 30 metrov sa ledva zmestil do 5 frankovky ( asi 30mm ). Pri výkone 15 Joulov je možné so vzduchovkou nastrieľať sústrel desiatich rán do 15mm. Mínusom tejto vzduchovky je spúšť. Je naozaj veľmi tvrdá.

 

 

 

 

 

 

Celkový dojem

Po možnosti vyskúšania vzduchovky Gunpower som mal veľmi dobrý pocit. Výkon tejto vzduchovky je naozaj perfektný. Je treba sa naučiť ako so zbraňou zaobchádzať – ako založiť zbraň,ako si ju prikladať k lícu…. Chce to cvik ( po sto ranách to už išlo ). Pri 15 Joule asi 250 parádných rán. Tlaková fľaša je z hliníkového kompozitu s hrúbkou 5mm, môže sa plniť až do tlaku 250 barov.

Doplnky

Na vzduchovku sa každopádne odporúča ako voliteľné príslušenstvo bipod/dvojnožka. K stabilizácii vzduchovky je to nevyhnutné. Môžeme ešte prípadne pridať baterku a laserové ukazovátko (ovládané cez mikrospínače prichytených na bokoch tela vzduchovky).

Technické parametre

  • kaliber: .177 – 4,5mm (dodáva sa aj v kal. .22 – 5,5mm – dokonca aj v ráži .25/ 6,35mm)
  • celková dĺžka vzduchovky: 980 mm
  • dĺžka pažby 1000mm + 20 mm botka
  • šírka zbrane bez fľaše 38 mm v mieste lícnice – v priestore fľaše 70mm
  • hmotnosť pušky: 3,6 kg