homework help book review enter site how to title a dissertation wjec english literature creative writing coursework

Affordable pricing. We specialise in providing students with high quality essay and dissertation writing. Decided to Buy A New Car Essay uk get your dissertation

best site

Working with Diversity Officer Resume online will get you top grades, and working with us will help you find the best dissertation writers. Try our

Acemypaper.com - One-Stop Shop for Your Custom http://www.recreative.sk/?help-writing-newspaper-obituary . Nursing is a serious profession and sometimes you cant dedicate the time

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

12 tipov na vzduchovky


Človek nemá nikdy nemá dosť času, tak prečo sa zaoberať práve vzduchovkami?

 

 

 

 

 

1.Túto záľubu môže mať ktokoľvek. Je jedno, či máte nadváhu, alebo niečo zlomené, alebo nejakú zábranu v športových aktivitách. Streľba zo vzduchovky nie je náročná, čo sa týka zdravia. Sú strelci, ktorí majú vyše osemdesiat rokov a stále aktívne strieľajú.

2.Vzduchovky sú legálne pre bežných spotrebiteľov. Samozrejme, že nejaké pravidlá treba dodržiavať. Ešte ich spomenieme. Môžete vlastniť koľkokoľvek vzduchoviek pod 15 J a samozrejme strelivo k tomu.

 

 

 

 

3.Je to lacnejšia záľuba, ako prachová streľbaPri prachovej streľbe je to okrem samotnej zbrane a príslušenstva práve munícia a prenájom streľnice, ktoré stoja najviac peňazí. No a u vzduchoviek je to oveľa jednoduchšie a hlavne lacnejšie, keďže strieľať môžete kdekoľvek a zadarmo a aj strelivo do vzduchovky je podstatne lacnejšie. (keďže krabička 500ks najlepších diaboliek stojí toľko ako len pár kusov špičkových prachových nábojov.)

4. Môžete strieľať takmer kdekoľvekSamozrejme ďalšou výhodou streľby zo vzduchovky, ktorá nepresahuje 15J je, že nemusíte hľadať streľnicu, čo je samozrejme finančne náročné, nehovoriac o tom, že niekedy ľudia musia cestovať niekoľko kilometrov, aby sa na streľnicu dostali.

5. Náboje do vzduchovky nie sú nebezpečné. Náboje do vzduchoviek  sú z oľova alebo z oceľu, neobsahujú brušný prach, židne riziko v prípade požiaru

6.Tichá streľbaAj keď pružinové lámačky nie sú tak celkom tiché, sú ale oveľa tichšie ako ktorékoľvek ostré zbrane. To znamená, že nepotrebujete slúchadlá vyhnete sa aj nepríjemnostiam so susedmi.

7. Zo vzduchovky sa dá strieľať na všetky obvyklé vzdialenostiPri ostrej streľbe je to obtiažnejšie. Keďže nie každý býva vedľa strelnice, na ktorej sa dá strieľať nad 25-50 m, o väčšej vzdialenosti ani nehovorím. Sú streľnice, kde je to možné len na 10m. Z kvalitnej vzduchovky môžeme strieľať na ktorúkoľvek z týchto vzdialeností, ako z pištole, tak aj z pušky na 10m, puškou na 50-100m s vysokou presnosťou.Tu už sú samozrejme hlavnou doménou vetrovky(PCP vzduchovky), nie lámačky.

 

 

 

 

8. Pre strelcov zo vzduchoviek sa organizuje aj množstvo súťažíTento šport je u nás dosť rozšírený. Nie je na škodu začať v útlom veku, aby človek mal bezpečnostné návyky a rešpekt z dlhších zbraní. Je súčasťou rôznych športových súťaží a disciplín, napr. na olympiáde bola vzduchová streľba z pušky aj pištole na 10m pre mužov aj ženy. Takže aj tento šport sa dá pekne rozvíjať.

9. Na vzduchovky je možné používať také prílušenstvo ako na ostré zbraneNeuveriteľné je, že vzduchovka sa dá vybaviť príslušenstvom na presnejšiu streľbu ako napr. puškohľadom, kolimátorom, bipodom, stojanom a iným. Vôbec tu neide o nejaké skrášľovacie prostriedky, tieto doplnky výrazne streľbu zlepšia.

10. Vzduchovky môžu podporovať aj pozitívne vlastnosti človekaVystresovaný, nervózny človek sa nevie sústrediť a tak nepodá pri streľbe taký výkon, ako keď je v pohode. To znamená, že je nútený sa učiť byť v kľude aj v napätých situáciách.

11. Vzduchovky môžu byť občas aj užitočnéOkrem zábavy vzduchovky môžu byť aj užitočné. Jeden z predajcov raz povedal, že minimálne každý druhý zákazník si kupuje vzduchovku na potkanov, lebo ich má veľa v záhrade :)

12. Ide aj o ozajstný relaxĽudia často strieľajú zo vzduchovky pre zábavu, buď ak sa zabávate streľbou na plechovky, alebo napr. potrebujete vypnúť od práce za počítačom a pod. Vo všetkých týchto prípadoch sú vzduchovky výborné.