http://salvacodina.com/annales-philosophie-dissertation/ through online websites. Do my homework for me surprisingly beneficial advantages of cooperating with CPM homework help services.

master thesis of diploma thesis The Essay Experts research proposal samples dissertation sur la solution finale

Looking for best A Christmas Carol Essay Help Services in UAE? Essayassignmenthelp.ae is one of the best solutions for students to get the essay assignment help

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nový americký jed – vzduchovky Crosman Nitro Venom


Firma Crosman sa v roku 2011 predstavila s dvoma novými lámacími vzduchovkami, ktoré sa dajú kúpiť aj u nás. Jedna z nich boli vuzduchovky Crosman Nitro Venom, ktoré boli veľmi očakávané. Je to  vďaka vzduchovému pružinovému systému a jeho výkonu.

Nitro Venom je nový odtieň výrobcu, doteraz používaný systém Nitro Piston zmiešali s ľahším a čistejším vzhľadom. Keďže sme ešte nepísali o zbrani takéhoto druhu, tak by som napísal pár slov pre tých, ktorí sa ešte so zbraňou s takouto technológiou nestretli.

Nech sa nikto neľaká, keď ešte nepočul výraz Nitro Piston, veď tento dobre znejúci výraz vymyslela firma Crosman. Základom systému je, že v piestovom priestore lámacích zbraní namiesto špirálovej pružiny nájdeme vysokotlakovú vzduchovú komoru. Keď zbraň natiahneme, jedna protichodne sa pohybujúca kompresorová tyčka ešte viac stlačí vzduch vo vzduchotesnej komore.

Vo vzduchovej komore je už výrobne naplnený vzduch, ten sa nedá ani doplniť, ani z neho odpustiť. V základnej pozícii je to asi 20 barov, v natiahnutom stave asi 150 barov. Pri výstrele sa táto tyčka veľkou rýchlosťou posunie dopredu zo vzduchovej komory, tlačiac pred sebou jeden piest (tak aj vzduch), vystrelí náboj.

Tento systém má oproti pružinovým zbraniam dobrých pár predností:
- Aj keď má spätný ráz, lebo piest sa hýbe spolu s kompresorovou tyčkou, ale že nemá pružinu, tak je v plnej miere bez rezonancie.- Ľahšia a určite tichšia zbraň, Crosman určil až 70% o menšiu hlučnosť.- Zbraň sa dá držať v natiahnutom stave oveľa dlhšie, keďže nemá pružinu, ktorá by sa unavila.

 

 

Čo ešte môže byť zaujímavé ohľadom vnútrajška vzduchovky je, že inžinieri vyvinuli taký vzduchový systém, ktorý sa presne hodí aj do čím najviac Crosman vzduchoviek, takto veľmi jednoduchým spôsobom môžeme meniť pružinový systém za vzduchové odpruženie, alebo naopak.

 

 

 

 

Pažba vzduchovky je z odolného plastu, ktorá  zaručuje bezpečný a istý úchop pri streľbe, zúbkované, vyzdobené predpažbie, z oboch strán symetricky vyzdvihnuté, takto je vhodná aj pre ľavákov.

 

 

Venom má dvojstupňovú spúšť, trochu dlhší výstrel, ale dá sa nastavovať. Toto pomerne tvrdé výrobné nastavenie je z bezpečnostných dôvodov, keďže v Amerike je pomerne bežné, že sa zbraň dostane do rúk deťom, a nie je navrhnutá na pretekanie. Za spúšťou nájdeme skrutku nastavovania dĺžky výstrelu. Odporúča sa po nastavení fixovať skrutkovačom.Pred spúšťou je poistka, ktorá fyzicky zábráni nežiadúcemu výstrelu.

Ďalšou prednosťou tejto vzduchovky je kompaktné balenie, v balení nájdete aj kvalitný puškohľad Center Point 3-9×32 a montáž na lištu 22mm (weaver/picatinny) z vysoko pevného duralu. Priemerná cena 200-230 eur je naozaj korektná v tomto prípade.

 

 

 

Pri skúške sme strieľali zo stojana na 15 metrov, s JSB Diabolo Exact 4,5mm (0,547g). Puškohľad sa len dal hore na pušku, keďže sme boli zvedaví na samotnú streľbu. Na terči boli tri stopy striel. Dosť presvedčivé. V tom že Venom je tak presný, určite napomáha aj nová technológia, nízka rezonancia vzduchovky. Podľa predchádzajúcich informácií, sú na zbrani citeľné pozitíva vzduchového pruženia, ako keby nebolo trenie, už aj natiahnutie zbrane je oveľa ľahšie ako u pružinovky. Počas streľby je tichšia a skutočnosť, že je bez rezonancie, nám dáva dôvod, aby sme si zbraň obľúbili. Puškohľad CenterPoint fungujú veľmi dobre.

Ak ste milovníkom klasických pružinoviek, určite si raz vyskúšajte aj vzduchovky s “nitropistonom”
Keď ste sa rozhodli, navštívte aj stránku Thousands of students worldwide know that we provide the best assistance available, and were more than happy to offer it to you! Creative Writing from vzduchovky tu