Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Vzduchovka Crosman Benjamin Marauder .22


V tejto recenzii si preberieme pištoľovú verziu už istý čas obľúbenej značky Crosman Benjamin Marauder, samozrejme kaliber .22 čiže po európsky 5,5mm. Inak pre začínajúcich môžeme prezradiť, že Maraudery v kal. 4,5mm málokedy nájdeme medzi strelcami, takmer každý má 5,5mm verziu.

 

 

 

 

 

 

V základnej výbave okrem zásobníku nájdeme dlhú pažbu, ktorú celkom ľahko môžeme vymeniť s krátkou, ktorá je základom. Pomocou 2 skrutiek rýchlo spravíme z pištoľe carabínu. Ako aj na fotkách vidieť, pažba a predpažbie sú z plastu, hrany sú korektne spracované, držanie aj formy sú celkom príjemné, pištoľ je vhodná aj pre strelcov ľavákov.

Nádrž na stlačený vzduch má obsah 65cm3, plniacou hadicou a rýchlospojkou môžeme naplniť nádrž, buď s pumpou tiež od Crosmanu alebo ak chceme mať pohodlie tak môžeme aj z tlakovej (potápačskej) fľaše samozrejme, do 200Barov a zabudovaný manometer nám pekne ukazuje úroveň naplnenia. Jedno naplnenie vystačí cca. na 25 plnohodnotných výstrelov.

8ranný zásobník sa vkladá z pravej strany, je to tzv. bubonový samonabíjací systém s pružinou, ktorý je veľmi praktický, v podstate po nabíjaní zásobníka 8 rán sa vôbec nemusíme starať čo je veľmi príjemné.
Streľba do 30m pri teste nerobila žiadne problémy, naozaj dobré skúsenosti sme mali s touto šikovnou pištoľou.

 

 

 

 

 

 

Vďaka integrovanému moderátoru Benjamin je vhodný aj na hobby strielanie napr. v záhrade, pretože zvuk má veľmi diskrétny a v žiadnom prípade neruší kľud.

Pištoĺ odporúčame vybaviť s puškohľadom, prípadne bipodom (dvojnožkou) pre presné strieĺanie.

Celkovo dobrý dojem, z 10 bodov aspoň 7 zaslúži ale ak zoberieme priemernú cenu tejto PCP vzduchovky, kľudne zaslúži aj 9 bodov.

Crosman Benjamin Marauder si môžete zakúpiť spolu s potrebnou výbavou na Pazba.sk