Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PCP vzduchovka BSA R10 MK2


Tentokrát sme si vybrali 10 rannú opakovaciu PCP vzduchovku od firmy BSA.

Značka BSA je pomerne neznáma na Slovensku ale aj v okolitých krajinách ale zdá sa že opäť má šancu uspieť.

Začnime u pažby – ak niekto uprednostňuje drevenú pažbu z orechu s pekným vypracovaním, na 100% bude unesený z pažby tejto vetrovky. Okrem prvého dojmu Montecarlo sa drží veľmi príjemne. Pažba je zakončená gumovou botkou, ktorú je možná výškovo nastaviť a pekne sadne do ramena strelca.

Kvalita pažby nie je vôbec náhoda, BSA kupuje od firmy Minelli, ktorá vyrába pažby aj pre firmu Daystate.

Zo spodu nájdeme zabudovaný manometer, ktorý je veľmi praktický a hneď vedľa aj zásuvku pre quickfill.

Regulátor tlaku zabezpečí pri každom výstrele rovnaký tlak, čo je pri vzduchovkách tejto cenovej hladiny štandardnou výbavou.

Hlaveň je výrobou firmy BSA, navonok celkom masívny s integrovaným kompenzátorom a po skúške vyzerá tak že hlučnosť je vybavený, nie je potreba externého kompenzátora.

Spúšť je nastaviteľný v dvoch krokoch, nádržku na vzduch je možný naplniť na 230 Barov a ma 200cm3 čo je pomerne málo, ale pri celkovej veľkosti vzduchovky asi kvôli rozmerom väčšia tam by už nemal zmysel dávať. 10ranný zásobník sa nabíja celkom jednoducho, síce vkladanie a vyberanie je celkom komplikovaný, ale ako plus je celkom praktický, že v určitom uhlu sa dá vidieť aj počítadlo ktoré ukazuje počet zostávajúcich vystrelov. Je k tomu dostať samozrejme aj jednoranový nabíjač.

K vzduchovke R-10 každopádne potrebujete dobrý puškohľad, odporúčame napríklad Optisan Viper 3-12x44IR alebo 4-16x50IR. Strelivo JSB Exact cal. 4,50mm sa použivalo pri teste celkom úspešne.

Podľa názorov R-10 prešiel za posledných rokov cez niekoľko zmien a okrem pár maličkostí celkovo je to skvelá a navyše elegantná PCP vetrovka.

Produkt si môžete zakúpiť na stránke Pazba.sk kliknite sem